Nejlepší hotely na Maledivách dostupné motorovým člunem

Maledivy jsou spolu se Seychelami velmi oblíbené plážové destinace na světě. Sněhově bílý písek, křišťálově čisté laguny, bujné tropické ostrovy, senzační podmořský svět, úžasné vily nad vodou a bezkonkurenční luxus dělají z tohoto souostroví v Indickém oceánu dokonalý pouštní ostrovní ráj pro každého. Nejfenomenálnější resorty v zemi se nacházejí dále od mezinárodního letiště v Malé a lze se do nich dostat pouze hydroplánem. Přestože cesta na palubě hydroplánu a obdivování souostroví z ptačí perspektivy patří k vrcholným zážitkům, které tato destinace nabízí, může to být pro některé cestovatele problematické.

Možná i vy patříte do některé z těchto skupin a budete hledat další možnost jak přicestovat na vybraný ostrov.
– Někteří cestovatelé, kteří mají strach z létání.
– Cestovatelé s omezeným časem dovolené, řekněme méně než 4 dny (protože cesta hydroplánem do letoviska a zpět může v den příletu a odletu zabrat velkou část vaší dovolené, včetně několika hodin čekání na letišti).
– Cestující, kteří na Maledivy přilétají po západu slunce (protože hydroplány létají pouze za denního světla).

Pokud se ocitnete v jednom z těchto scénářů, je lepší se ubytovat v letovisku na severním nebo jižním atolu Male, kam se dostanete rychlým člunem s přestupem trvajícím od 15 minut do jedné hodiny.  Vzhledem k blízkosti letiště se v těchto letoviscích vyskytuje větší lodní provoz a vyšší hladina hluku ve srovnání s odlehlejšími letovisky na jiných atolech, i když to není nic hrozného. Několik těchto letovisek se také nachází na umělých, člověkem vytvořených ostrovech a často postrádají kouzlo vzdálenějších přírodních ostrovů souostroví. Abych vám pomohli naplánovat vaši příští dovolenou na Maledivách, sestavili jsem seznam 10 nejexkluzivnějších hotelů na Maledivách, do kterých se dostanete rychlým člunem z letiště bez nutnosti cestovat hydroplánem.

SOUKROMÝ OSTROV NALADHU

Malý soukromý ostrov Naladhu, který je mezi místními obyvateli již dlouho známý svou krásou, zve hosty k odpočinku v blaženém ústraní. Naladhu, což v maledivštině znamená „krásný ostrov“, nabízí mozaiku nadčasových okamžiků v nejklidnějších safírových vodách své laguny, kterou sdílí se sesterskými resorty Dhigu a Veli. Resort nabízí 20 nadčasově elegantních domů, z nichž každý je prostorným útočištěm s vlastním bazénem. Od kulinářských zážitků na míru po blažené dny na pláži, od vodních sportů po lázeňské požitky – díky řadě zážitků má toto výjimečné místo jedinečný příběh, který čeká na to, až ho napíše každý z našich hostů. Naladhu Private Island Maldives byl čtyři roky po sobě vyhlášen nejlepším resortem v Indickém oceánu a v roce 2021 se umístil v první desítce nejlepších resortů na světě v anketě Condé Nast Traveler Readers‘ Choice Awards.

9. COMO COCOA ISLAND

COMO Cocoa Island je intimní soukromý ostrovní resort na Maledivách s 33 nadvodními apartmány, které vám umožní vklouznout přímo do tyrkysové laguny a prozkoumat výjimečný domácí útes. Bezstarostný, nenápadný luxusní zážitek obklopený prachově bílým pískem zahrnuje holistické wellness procedury v COMO Shambhala Retreat, jihoindickou kuchyni a potápění světové úrovně. Tento maledivský luxusní resort se snaží přizpůsobit zážitky potřebám svých hostů – od individuálních služeb a vytříbené kuchyně až po osobitý design, autentickou kulturu a uklidňující lázně. Hotel dokáže zorganizovat plavby na míru na sousední ostrovy a pláže, naplánovat soukromé večeře na odlehlých místech, zajistit jógu, potápění nebo šnorchlování a vytvořit dobrodružství pro rodiny, které cestují společně.

8. FOUR SEASONS RESORT KUDA HURAA

Four Seasons Resort Kuda Huraa je okouzlující hotel na zahradním ostrově – půl hodiny jízdy rychlým člunem od hlavního města Malediv Male – který nabízí sofistikovanou a inovativní nabídku rekreace, úniku a ochrany přírody. Resort má čtyři vynikající restaurace, salonek při západu slunce a bar a také obrovský sladkovodní bazén s nekonečným okrajem. Jeho součástí je také mořská svatyně Island Spa, trenéři a průvodci Tropicsurf a vlny, na kterých se každoročně koná Four Seasons Maldives Surfing Champions Trophy. Jeho sesterský hotel Landaa Giraavaru leží na severu v biosférické rezervaci UNESCO Baa Atoll. Luxusní katamarán Four Seasons Explorer je spojuje prostřednictvím 3, 4 a 7denních plaveb a soukromých charterových plaveb pro volný čas, surfování a plavby s mantami.

7. TAJ EXOTICA RESORT & SPA

Taj Exotica Resort & Spa se nachází na ostrově Emboodhu Finolhu uprostřed jedné z největších lagun na Maledivách, daleko od zářivých světel města Male. Tento tropický ostrov, známý také jako Ostrov tří kokosů, je proslulý svou bohatou flórou a faunou, leží uprostřed nádherných korálových útesů a hotel je vzdálen pouhých 15 minut jízdy rychlým člunem od hlavního maledivského letiště. Každá z 58 vil a 6 apartmánů je obdařena teplými dřevěnými akcenty, květinovými vůněmi, měkkým světlem lamp a rozsáhlým výhledem na oceán – a samozřejmě také moderními prvky, včetně DVD/CD přehrávače, satelitní televize a Wi-Fi. Romantici si oblíbili lázně Jiva Grande Spa s autentickým indickým wellness s jógou a meditací, eklektické gurmánské restaurace (v každé atmosféře, od neformální po společenskou) a nesčetné množství vodních sportů, včetně potápění, jízdy na mořském kajaku a plavby na katamaránu.

6. JUMEIRAH MALDIVES OLHAHALI ISLAND

Ostrov Jumeirah Maldives Olhahali – dříve známý jako LUX*North Male – se nachází v křišťálově tyrkysových vodách atolu Severní Male a je snadno dostupný rychlým člunem z letiště Male. Jedinečná architektura resortu je dílem singapurského designérského studia Miaja, které vytvořilo elegantní moderní étos v souladu s přírodním prostředím. Hotel nabízí 67 plážových a nadzemních vil, z nichž každá má vlastní nekonečný bazén a střešní terasu s vyhrazenou jídelnou, odkud se můžete kochat senzačními výhledy a zároveň si dopřávat vynikající pokrmy. Ke gastronomickým zážitkům patří dvě oceňované restaurace Jumeirah, Shimmers a Kayto. Lázně Talise Spa se šesti léčebnými místnostmi nad vodou nabízejí neomezený přístup k wellness a relaxaci s řadou léčebných a regeneračních procedur.

5. THE RITZ-CARLTON MALDIVES, FARI ISLANDS

Nový hotel Ritz-Carlton Maldives, Fari Islands nabízí hostům skutečně luxusní maledivské zážitky s bílými písečnými plážemi, tyrkysovými lagunami, korálovými útesy plnými mořského života a vynikajícími službami pro hosty, kterými je značka Ritz-Carlton známá. Hotel se nachází na atolu Severní Malé na Maledivách a je vzdálen pouhých 45 minut jízdy rychlým člunem z mezinárodního letiště Malé. Jedná se o první hotel Ritz-Carlton otevřený v regionu a nachází se na souostroví Fari Islands, které zahrnuje tři další luxusní hotely a také Fari Marina – společné tepající srdce souostroví s živým plážovým klubem, okouzlujícími butiky a řadou gastronomických zařízení. Tři ostrovy resortu a přístaviště nad vodou slouží jako základna pro objevování všeho, co souostroví nabízí.

4. PATINA MALEDIVY

Hotel Patina Maldives, který navrhl renomovaný brazilský architekt Marcio Kogan, nabízí 90 nádherně zařízených vil na pláži a u vodních bazénů s jednou až třemi ložnicemi. Patina Maldives se nachází v srdci souostroví Fari Islands na atolu Severní Malé, 50 minut jízdy rychlým člunem od hlavního mezinárodního letiště na Maledivách, a nabízí hostům možnost svobodně prozkoumat dva sousední hotely (Ritz-Carlton a brzy otevřený Capella) a zapojit se do živé společenské scény soustředěné ve Fari Marina Village a Beach Clubu. A díky devíti restauracím a barům a třem kioskům s jídlem přímo na místě si budete moci vybrat z trvale udržitelné kuchyně od východu do západu slunce. Dokonce i zážitky jsou zaměřené na ochranu životního prostředí a zahrnují aktivity, jako je osazování korálových útesů, adopce zraněných mořských želv a pozorování volně žijících delfínů.

3. GILI LANKANFUSHI

Gili Lankanfushi (dříve známý jako Soneva Gili) se nachází na soukromém ostrově Lankanfushi v severním atolu Malé a je to intimní korálový ostrov v jiskřivé laguně se třemi moly, které se táhnou přes vodu k prostorným vilám. Tento luxusní hotel se nachází pouhých 20 minut jízdy rychlým člunem od mezinárodního letiště Velana v Malém, hlavním městě Maledivské republiky. Váš idylický osobní úkryt zde tvoří jedna ze 45 prostorných rustikálních vil nad vodou, které jsou udržitelně a nádherně navrženy a vyrobeny z přírodního dřeva a skla. V klidném soukromém resortu se cítíte jako doma, na místě, kde se vytvářejí trvalé vzpomínky na Gili. Okolí ostrova se hemží mořským životem a resort má vlastní plně vybavenou školu padi potápění a řadu vodních sportů.

2. WALDORF ASTORIA MALDIVES ITHAAFUSHI

Pavilony pod širým nebem, houpající se houpací sítě a úchvatné výhledy jsou na Waldorf Astoria Maldives Ithaafushi samozřejmostí. Resort se rozkládá na třech ostrovech v atolu South Male a má 119 plážových a nadvodních vil, které jsou pečlivě rozmístěny tak, aby hostům zaručovaly soukromí a zároveň jim poskytovaly nepřekonatelný výhled na oceán. Každá vila je vybavena vlastním bazénem, vířivkou a odpočinkovou terasou. Vily se slaměnou střechou mohou zvenku vypadat jednoduše, ale uvnitř jsou vybaveny luxusním interiérovým nábytkem a značkovým vybavením. K dispozici jsou palácové lázně i četné nabídky jídel a nápojů, které uspokojí rozmanitou kulinářskou paletu, včetně restaurace Terra, kde mohou hosté stolovat mezi korunami stromů v jednom ze sedmi bambusových hnízd.

1. ONE&ONLY REETHI RAH

One&Only Reethi Rah je místo, kde radost ožívá – nádherné maledivské útočiště, které oslavuje život a vytváří kouzelné příběhy bez scénáře pro nejnáročnější hosty na světě. Resort, který se nachází na velkém a soukromém, zčásti uměle vytvořeném ostrově, nabízí 130 soukromých vil dobře oddělených podél pobřeží, buď na pláži oddělené bujnou tropickou zelení, nebo umístěných nad průzračnými, chráněnými vodami laguny. Restaurace se skládají z restaurace Reethi, kde se podávají mezinárodní pokrmy, Tapasake s japonskou kuchyní, Botanica s přírodními pokrmy, Rabarbaro s italskou kuchyní a Fanditha s pokrmy Středního východu. Lázeňské procedury na míru probíhají v soukromém pavilonu. Těšit se můžete na vodní sporty, tenis, fotbal, umělecké studio, šnorchlování, bazény, klub KidsOnly a aktivity pro teenagery.


Ať už plánujete cestu na Maledivy hydropláne, nebo člunem, určitě se u nás zastavte! Vybavíme vás všemi potřebnými informacemi pro vaší dovolenou, abyste si tyrkysové laguny a všechny krásy, které Maledivy nabízejí, užili do systosti 🙂

Za tým turbošneků
Vaše Bára

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Barbora-blog-1024x266.png.
Bára Blaschke
+420 602 552 624
barbora@snailtravel.cz