10 nejlepších luxusních plážových resortů v Evropě

Miliony turistů si každoročně užívají letní dovolenou zalitou sluncem v jižních oblastech Evropy. Středozemní moře, kde se nacházejí nejbáječnější evropská přímořská letoviska, však není nijak zvlášť známé svými plážemi, které bývají často úzké a tvořené oblázky, což se většinou vysvětluje tím, že Středozemní moře má díky velmi úzkému ústí do Atlantského oceánu příliv a odliv s velmi nízkou amplitudou. Přesto se jedná o hlavní letní destinace Evropy, které nabízíéjí nádherné přírodní scenérie včetně starých borových lesů a hřebenovitých zátok. Zde je náš výběr nejbáječnějších evropských plážových letovisek, kde můžete sobě i svým blízkým dopřát nezapomenutelnou dovolenou.

10. VERDURA RESORT, A ROCCO FORTE HOTEL, SICILIE, ITÁLIE

Verdura Resort, a Rocco Forte Hotel se nachází na jihu Sicílie 1,8 km od soukromého pobřeží. Moderní architektura kombinuje luxus s jednoduchostí, která je v souladu s místní kulturou. K dispozici je zde 168 pokojů, 32 apartmánů a tucet soukromých vil, všechny s výhledem na moře. Čtyři hotelové restaurace okouzlují smysly menu inspirovaným tradiční sicilskou kuchyní. Oceněné lázně resortu nabízejí holistické procedury a zdravotní programy. Golfisté z celého světa se sem sjíždějí, aby si užili dvě 18jamková mistrovská hřiště a 9jamkové hřiště s parem tři.

9. DAIOS COVE LUXURY RESORT & VILLAS, KRÉTA, ŘECKO

Daios Cove Luxury Resort & Villas se nachází v nádherné soukromé zátoce na severovýchodním pobřeží Kréty a evokuje intimní kouzlo tradičních vesnic na řeckých ostrovech, které se projevuje v elegantní moderní architektuře. Hotel, který splývá s drsným a dramatickým okolím a patří k nejlepším plážovým resortům v Evropě, se může pochlubit prostornými pokoji, apartmány a vilami, které přinášejí krásu okolního prostředí, a některé z nich mají vlastní bazén. K vybavení patří oceňované lázně, přímý přístup na soukromou pláž, nádherný nekonečný bazén a několik gurmánských restaurací.

8. BORGO IGNAZIA, ITÁLIE

Borgo Egnazia je vizionářská interpretace apulijské vesnice, místa, které „nikde jinde” neztělesňuje pravou podstatu Apulie. Nachází se v Savelletri di Fasano, uprostřed tisíciletých olivových hájů u modrého Jaderského moře. Je otevřený po celý rok a nabízí okouzlující portfolio pokojů, casett a vil. Jeho součástí jsou lázně Vair, založené na tradici a golfový klub San Domenico – jedno z nejlepších hřišť v Itálii. Díky čtyřem vířivým bazénům (dva jsou vyhřívané), nedalekým plážím, tenisovým kurtům, škole vaření, klubům pro děti a mládež a zážitkům „nikde jinde”, nabízí tento hotel něco pro všechny typy cestovatelů.

7. THE ROMANOS, A LUXURY COLLECTION HOTEL, ŘECKO

Hotel The Romanos se nachází uprostřed svěžích olivových hájů a s výhledem na Jónské moře a nabízí osobité a inspirativní prostředí plné skutečného luxusu a srdečné pohostinnosti. Vyberte si z 321 nádherně zařízených pokojů, apartmánů a vil – určitě si rezervujte jeden ze 128, které mají vlastní bazén s nekonečným okrajem. V mnoha jedinečných zařízeních si můžete pochutnat na místních i mezinárodních kulinářských specialitách. Určitě vás zaujmou aktivity, jako jsou filozofické procházky a sběr oliv, a určitě si vyhraďte čas na rozmazlování v lázních Anazoe se speciálními terapiemi založenými na starořeckých praktikách a oleoterapii.

6. FORTE VILLAGE HOTEL IL CASTELLO, SARDINIE, ITÁLIE

V hotelu Il Castello s 218 pokoji v resortu Forte Village se dobře situovaní požitkáři cítí jako doma. Tento resort se nachází v exkluzivní enklávě na jižním pobřeží Sardinie a nabízí ohromující výběr zábavy: procházky po pláži, gurmánské večeře, thalassoterapii, fotbal pro mládež pod vedením trenérů fotbalového klubu Chelsea, módní přehlídky předních italských značek a další. Hosté hotelu Il Castello mají k dispozici vlastní bazén a přímý přístup na jednu z nejlepších pláží ve Středozemním moři; v apartmánech jsou navíc k dispozici služby soukromého komorníka a šéfkuchaře. Dvacet jedna restaurací vás provede kulinářským světem.

5. AMANZOE, ŘECKO

Amanzoe leží mezi staletými olivovými háji a jeho poloha na vrcholu kopce poskytuje panoramatický výhled na peloponéskou krajinu, třpytivé moře a úchvatné hory. Toto exkluzivní útočiště nepřekonatelné krásy, které navrhl legendární architekt Ed Tuttle, je inspirováno klasickými a zároveň elegantními moderními vilami, které se otevírají na rozsáhlé soukromé terasy a vytvářejí bezkonkurenční pocit prostoru a odloučení. Co by kamenem dohodil, je plážový resortní klub Amanzoe, jeden z nejexkluzivnějších v Evropě, se čtyřmi bazény a poskytuje zábavu v naprostém soukromí u vody.

4. VILA VITA PARC RESORT & SPA, PORTUGALSKO

Vila Vita Parc je oslavou toho nejlepšího z Portugalska, která své hosty ponoří do mimořádně luxusní a svěží přímořské oázy se všemi myslitelnými službami, vybavením, aktivitami a potěšením. Hotel se majestátně tyčí na vrcholu útesu s výhledem na Atlantický oceán, nedaleko typické vesnice Porches. Jeho architektura ovlivněná maurským stylem je harmonicky zasazena do místní krajiny podél pobřeží Algarve. Ve 170 pokojích a vilách s mořskou tématikou, které jsou plné vánku, mají hosté dokonalé soukromí. Hosté si mohou dopřát tělesné procedury v lázních, plavbu na jachtě nebo ochutnávku šesti chodů v restauraci Ocean oceněné dvěma michelinskými hvězdičkami.

3. AMAN SVETI STEFAN, ČERNÁ HORA

Nejikoničtějším obrazem Černé Hory je maličký ostrůvek Sveti Stefan, opevněná vesnice z 15. století. Dnes tvoří shluk robustních kamenných budov na ostrově spolu s vilou Miločer, půvabnou kamennou rezidencí na pevnině na druhé straně zálivu, idylické letovisko Aman Sveti Stefan na pobřeží. Zatímco historický exteriér ostrova zůstal z velké části nezměněn, interiéry letoviska 58 luxusních ubytovacích kapacit byly zrekonstruovány a modernizovány tak, aby odpovídaly současným požadavkům. Hotel nabízí samostatné lázně Aman Spa a 2 km dlouhé pláže včetně 3 soukromých plážových klubů.

2. MANDARIN ORIENTAL BODRUM, TURECKO

Mandarin Oriental Bodrum se nachází podél třpytivé turecké riviéry a je jedním z nejexkluzivnějších plážových resortů v Evropě. Tento na míru šitý hotel se 133 pokoji stojí obklopen olivovými háji, exkluzivní soukromou pláží a centrem vodních sportů s nesčetnými možnostmi. Zamávejte ze své soukromé kabiny projíždějícím jachtám, zaplavte si v jednom z mnoha bazénů, zahrajte si tenis nebo se zúčastněte lekce pilates. K dispozici je dětský klub a lázně nabízejí řadu pečujících procedur, ze kterých si každý vybere něco pro sebe. Inspirativní možnosti stravování sahají od tradičních tureckých jídel až po moderní japonskou kuchyní.

1. ONE&ONLY PORTONOVI, ČERNÁ HORA

Jadran má nové námořní hřiště: One&Only Portonovi. Tento fenomenální plážový resort, který se skvěle vyjímá u vjezdu do zálivu Boka, fjordové idyly na Jadranu v Černé Hoře (která je zároveň zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO), je klenotem nejmódnější nové evropské riviéry. Toto 60hektarové útočiště s prostornými pokoji, apartmány a vilami a restaurací v riviérském stylu, kterou řídí michelinský šéfkuchař Giorgio Locatelli, je pro náročné nepostradatelným místem k pobytu. Zahrajte si na soukromé pláži, vyzkoušejte jógu pod širým nebem, relaxujte v jednom z 11 bazénů nebo se po setmění připojte k oslavám, které pořádá rezidentní DJ resortu.

Máte také svou nejoblíbenější pláž? Místo na které s láskou vzpomínáte a kam se rádi vracíte? My rozhodně a rádi vám naše další tipy sdělíme i osobně. Určitě nám zavolejte a vybereme ten nejkrásnější plážový resort i pro vás a vaše blízké.


Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Barbora-blog-1024x266.png.
Bára Blaschke
+420 602 552 624
barbora@snailtravel.cz